תפריט נגישות

רב"ט אלעד ולנשטיין ז"ל

אלעד ולנשטיין
בן 18 בנפלו
בן עדנה ועוזי
נולד באשקלון
בח' בסיון תשמ"ב, 30/5/1982
התגורר באשקלון
שרת בחיל הים
יחידה: בה"ד חיל הים
התגייס ב-11.9.2000
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ו בחשוון תשס"א, 13/11/2000
מקום נפילה: כביש עופרה-שילה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: אשקלון
חלקה: 4, שורה: 4, קבר: 1.
הותיר: הורים ושני אחים

סיפור חיים

אלעד נולד באשקלון ביום א' - ח' בסיוון תשמ"ב 30/05/1982 ונהרג ב-13/11/2000. בפיגוע ירי באוטובוס שהסיע חיילים בתום ביצוע אבטחת ישובים בשומרון. אלעד, בנם של עדנה ועוזי ואחיהם של תומר ודביר גדל באוירה של אהבת האדם והארץ, אהבת הים והטבע. מילדותו טייל עם המשפחה בארץ, לאורכה ולרוחבה, שאל שאלות, למד וחקר נושאים שונים בגאוגרפיה, בפיזיקה ובפילוסופיה.

את לימודיו היסודיים סיים ב"בית-יחזקאל" באפרידר ועבר ללמוד בבית-ספר מקיף עירוני א'. את לימודיו התיכוניים מיקד בתחומים הריאליים: פיזיקה, ביולוגיה ומתמטיקה וסיימם בהצטיינות יתרה. אלעד היה חניך בצופים ואח"כ מדריך וראש צוות.

בכיתה י' החלה חברות מדהימה בינו לבין חברתו יעל שהפכה לבת בית אהובה על כולנו אלעד ויעל טוו יחד חלומות רבים ללימודים בטכניון, לטיול משותף בסקוטלנד בעקבות השפעת הסרט "לב-אמיץ" וחלומות על חיים של יחד לעולמים.

אלעד התגייס לחיל הים ונבחר לקורס טכנאים ללוחמה אלקטרונית בסטי"לים. אלעד היה מאושר כי נבחר לשרת שירות כל כך משמעותי הדורש ממנו הפעלת כישורים כליים רבים.

ביום ב' 13.11.00 בשעה 16:00 נורה האוטובוס, בו נסעו החיילים ששבו מאבטחת ישובי השומרון, ע"י מארב מחבלים, ואלעד נהרג במקום. כל חלומותיו של אלעד והחלומות המשותפים של יעל ואלעד נמוגו. מאותו הרגע שורר העצב במשפחה. נקווה לימים טובים מאלו.

בניית אתרים: