תפריט נגישות

סרן אריה ארל'ה נגר ז"ל

אריה נגר
בן 23 בנפלו
בן שלומית ושלום
נולד באשקלון
בכ"ב באדר ב' תשי"ז, 25/3/1957
שרת בחיל הקשר והתקשוב
יחידה: גד' 414
התגייס ב-אוגוסט 1975
נפל בעת שירותו
בט"ז בשבט תשמ"א, 20/1/1981
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: אשקלון - צבאי
חלקה: 3, שורה: 1, קבר: 6.
הותיר: רעיה, הורים, אח ואחות

סיפור חיים

בן שלומית ושלום, נולד ביום כ"ב באדר ב' תשי"ז באשקלון. הוא למד בבית-הספר היסודי על שם א.ד. גורדון בעירו והשתייך לתנועת הנוער העובד והלומד. אחרי כן עבר ללמוד בפנימייה על-שם יוהנה ז'בוטינסקי וסיים את לימודיו במגמת ביולוגיה. בפנימייה השתייך לתנועת בית"ר.

באוגוסט 1975 התגייס לצה"ל ושירת בחיל-הקשר. הוא עבר טירונות והשתלמויות מקצועיות, נשלח לקורס מ"כים, ובאוקטובר 1976 הועלה לדרגת רב"ט. אריה נשלח לקורס קציני קשר, סיימו בדצמבר 1977 והוענקה לו דרגת סג"ם. לפני תום שירותו הסדיר עבר, לפי בקשתו, קורס צניחה. באוגוסט 1978 התנדב לשרת בצבא הקבע והועלה לדרגת סגן.

בראשית שנת 1981 פיקד על פלוגה ברמת-הגולן. ביום ט"ז בשבט תשמ"א (20.1.1981) יצא למשימה מבצעית. בדרך אירעה תאונת נשק ואריה נהרג. בן 24 היה בנופלו. אחרי מותו הועלה לדרגת סרן.

הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי באשקלון. השאיר אחריו רעיה, הורים, אח ואחות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו; "סרן אריה החל את דרכו הצבאית בגדוד כחייל, עבר את כל שלבי הפיקוד עד לדרגת מפקד פלוגה, וכל זאת בתקופה של חמש שנים וחצי. במשך תקופת שירותו בצה"ל פיקד על מחלקה בסיני, היה סגן מפקד פלוגה בגיזרת לבנון ומפקד הפלוגה ברמת-הגולן". על שמו הוכנס ספר-תורה בבית-הכנסת של העדה התימנית באשקלון.

בניית אתרים: