תפריט נגישות

רס"ר דוד אלבז ז"ל

דוד אלבז
בן 27 בנפלו
בן מרים ומסעוד
נולד במרוקו
בתשי"ח, 1958
שרת בחיל האויר
יחידה: כנף 28
התגייס ב-נובמבר 1975
נפל בעת שירותו
בט"ו בטבת תשמ"ה, 7/1/1985
מקום קבורה: אשקלון
הותיר: אם ושמונה אחים ואחיות

סיפור חיים

בן מרים ומסעוד, נולד בשנת תשי"ח (1958) במרוקו. הוא עלה עם הוריו לארץ בשנת תשכ"ג (1963). המשפחה השתקעה באשקלון. דוד היה בן שלישי במשפחה שבה תשעה ילדים. הוא למד בבית-הספר היסודי "אור החיים" באשקלון. אחרי שהשלים את חטיבת-הביניים עבר דוד ללמוד מכונאות-רכב בבית-ספר מקצועי בג'וליס. בלימודיו נתגלו כישוריו של דוד כבעל מקצוע טוב, ממושמע וחרוץ.

בנובמבר 1975 התגייס דוד לצה"ל. הוא עבר אימונים כלליים והוצב כמכונאי-רכב בחיל-האוויר, דוד עבר שורה של קורסים מקצועיים, ובעקבותיהם התקדם בתפקידים. באוקטובר 1977 הוא הועלה לדרגת סמל. דוד סיים את שירות החובה שלו בסוף שנת 1978 והתנדב להמשך שירות בצבא הקבע. במרס 1979 הוא הועלה לדרגת סמ"ר, ובמאי 1980 הועלה לדרגת רס"ל. חוות-הדעת של הממונים עליו על שירותו היתה עקבית: "הוא בעל מקצוע טוב, ממושמע, שקט, עושה את המוטל עליו לשביעות רצון הממונים עליו".

באמצע שנת 1981 התלונן דוד בפעם הראשונה על הפרעות בדרכי העיכול. הוא אושפז ונבדק. הרופאים גילו אצלו מחלה ממארת, אולם גם במחלתו הוא הוסיף לשרת את יחידתו, משתדל להתגבר על סבלו.

ביום ט"ו בטבת תשמ"ה (7.1.1985) נפטר דוד עקב מחלתו. בן 26 היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי באשקלון. הוא השאיר אחריו אם ושמונה אחים ואחיות.

במכתב תנחומים למשפחתו, כתב מפקד יחידתו: "במהלך שירותו הצבאי תרם דוד תרומה רבה ליחידתו, והגיע להישגים בתחום המקצועי הצבאי".

בניית אתרים: