תפריט נגישות

רב"ט יעקב יקי כהן בבו ז"ל

יעקב כהן
בן 21 בנפלו
בן רחל ואברהם
נולד באשקלון
בכ"ד בתשרי תשכ"ה, 30/9/1964
שרת בחיל הים
יחידה: בסיס אשדוד
התגייס ב-15.9.1983
נפל בעת שירותו
בט"ו בניסן תשמ"ו, 24/4/1986
מקום קבורה: אשקלון
חלקה: 3, שורה: 8, קבר: 5.

סיפור חיים

יעקב כהן הקרוי בשם חבריו וקרוביו "יקי" נפטר בט"ו ניסן תשמ"ו 26.4.86 בגיל 21. (כ-4 חודשים לפני שחרורו מצה"ל).

יקי נולד בביה"ח קפלן וגדל באשקלון במשך לימודיו אהב לעסוק בספורט ואף הגיע למקומות מכובדים והביא מס' מדליות ותעודות של הזכייה.

את לימודיו התיכוניים למד בפנימייה חקלאית "כנות" אליה עבר מביה"ס "בן-שמן" עקב אהבתו הרבה לטבע - בכנות אהב בעיקר לעסוק ברפת, למרות שהייה "מתחמק" משעוריו והולך לעבוד בטרקטור וברפת ציוניו היו משביעים רצון.

ב'כנות' הכיר את חברתו - טירן והם יצאו קבוע עד יום מותו ואף רצו להתחתן בקרוב (לאחר שחרורו הצבאי) אך לצערנו דבר זה לא יצא לפועל.

לאחר סיום לימודיו עבר לגור בקיבוץ - "מרום גולן" שברמת הגולן בכוונה להגיע אל הנח"ל.

את שרותו החל בנח"ל אך העדיף את חיל הים לאחר זמן מה. וכך היה לאחר תקופה מסוימת עם הרבה משברים ועקשנות עבר לשרת בחיל הים בארז.

הדבר שהניע אותו בעיקר היה אהבתו לים ולטבע ואף כפי שציין מפקדו לאחר שיקי נפטר שכאשר היו מרותקים לבסיס היה יוצא יקי לצלילה ודג מס' דגים ואז עורך מדורה קטנה ועם הגיטרה שלו היה פורט על מיתרים ושר ואז כך כולם היו מרוצים ושוכחים מהריתוק, בזה יקי הצטיין בלעשות לאנשים שמח כמו כן יקי אהב להקשיב לאנשים ולעזור להם הוא נרשם לאוניברסיטה ללימודי פסיכולוגיה ואף התקבל. מעולם לא שכח ימי הולדת וגם ואשר לא היה ברשותו כסף היה נותן פרח אחד עם המון אהבה. גם כאשר הכי רע להם באותו רגע עם הגיטרה מנגן ישר בקולי קולות - ולא היה אפשר שלא לצחוק ולהנות מקירבת חברתו.

- יקי נפטר ביום ליל הסדר כאשר התנדב להביא רב מאשקלון שיערוך להם את החג אך משלא נמצא הרב חזרו יקי ומפקדו לבסיס ובדרך חזרה ארעה התאונה יקי נפצע קשה ומפקדו שבר את הרגל בלבד.

- למרות מצבו הקשה בביה"ח היה יקי נראה כמלאך - כמו תמיד אך לצערנו הרב לא שרד ונפטר.

- יקי השאיר אחריו אח ואחות והורים שמאוד אוהבים אותו וחברה שאהבה אותו עד מותו וגם אחרי.

-חברתו טירן נשארה בקשר הדוק עם המשפחה מס' שנים עד לנסיעתה לאוסטרליה ששם לדבריה אולי תמצא את עצמה שוב ותשוב לחיות. ואכן כך קרה, באוסטרליה היא הכירה בחור ישראלי שבמשך הזמן איתו התחתנה. כיום הקשר עימה נותק אך אנו מאמינים שיקי נצור בליבה לנצח וכמובן גם בלבנו.

בניית אתרים: