תפריט נגישות

משה אגדי ז"ל

משה אגדי
בן 58 בהירצחו
בן אשרף ושמעון
נולד בט"ז בתשרי תשכ"ב, 26/9/1961
התגורר באשקלון
נהרג בפעולת איבה
בל' בניסן תשע"ט, 5/5/2019
מקום אירוע: אשקלון
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: אשקלון - גבעת ציון
הותיר: אישה, ארבעה ילדים, נכדים, אם ואחים

סיפור חיים

משה אגדי, בן 58, תושב אשקלון, נהרג מפגיעת רקטה שנפלה בחצר בית חמתו, עת ששהה בו.

משה היה ירקן בשוק באשקלון והיה דמות ידועה בקרב אנשי העיר.

שי, אחיו של משה, סיפר ברדיו: "ידע לכבד כל אדם, אהוב על כולם, צנוע. לא יודעים איך ממשיכים מכאן. אנחנו חסרי אונים. היה שמח בחלקו. אי אפשר לתאר את זה במילים. אנחנו עדיין לא מעכלים. הוא ישן בבית של חמתו, שם הוא נהרג. אני לא יודע מה הסיפור שהוא לא היה במרחב המוגן".

עוד הוסיף: "אמא שלי, נהיו לה 14 ילדים ומעל 100 נכדים ונינים ואני לא מבין למה היא צריכה ככה בסוף חייה לאבד ילד. כל מי שמכיר את משפחת אגדי מכיר את משה. היה אדם צדיק. משה היה ירקן בשוק באשקלון, עזר למשפחה. כולם יגידו כמה הוא היה אדם ישר, הגון וטוב לב".

אחיינתו של אגדי ספדה למשה בהלוויה. "תמיד שאומרים שאלוהים לוקח את הצדיקים והטובים, אתה חושב לעצמך שזה לא יכול להיות בטוח, אך הפעם זה באמת. היית אדם ענו, חייכן, כל הזמן עם חיוך וצחוק שמשתלט עליך ועל מי שסביבך הארת אותנו בשמחה שלך ומי שהיית צנוע, שמרת מצוות אפילו שנרצחת היית תוך כדי תפילה אמרת שזה כדי שהחיילים יחזרו בשלום הביתה ומתן בסתר - תרמת להרבה אנשים בלי שבכלל ידעו כמה כואב", אמרה.

לדבריה, "הותרת אחריך אישה שקראת לה מלכה שלי. ארבעה ילדים, שני נכדים 13 אחים, אימא ומשפחה אחת גדולה אבלה ודומעת". האחיינית סיפרה כי לפני רק לפני שבועיים יצאה המשפחה לטיול משותף, שייזכר כטיול האחרון שלהם כמשפחה. "מהיום נהיה משפחת שכול. אוהבים אותך ומחכים שתיכנס עם החיוך שלך בדלת ותגיד שזה היה בצחוק", ציינה.

משה אגדי הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

הוא הובא למנוחות בבית העלמין החדש באשקלון.

בניית אתרים: